Vaizdiniai ir kratiniai

Atsitiktinės nuotraukos ir paveiksliukai

Kražių skerdynės 1893, plakatas

Kražių skerdynės – labai ryškus carinės valdžios valdymo pavyzdys. Būtent dėl panašios tvarkos vėliau ir buvo tokios istorijos, kaip Marijampolės mūšis. Kražiuose, 1893 metais, katalikų bažnyčią uždaryti ir nugriauti sugalvoję cariniai valdininkai susilaukė gyventojų pasipriešinimo: tie ėmė rinktis bažnyčioje ir budėti, atsisakydami ją palikti.

Rezultatas – Kauno gubernatoriaus Nikolajaus Klingenbergo sprendimu atvarytas kazokų pulkas ir surengtos žmonių skerdynės, daugybė žuvusių ir sužeistų, daugybė ištremtų ir pasiųstų į katorgą. Pasaulis po to pakraupo, apie šiuos įvykius rašė įvairiausių šalių spauda, tačiau carinei valdžiai viskas atrodė normalu.

Kražių skerdynės, 1893

Kražių skerdynės, 1893

Kiek suprantu, šitas plakatas galimai buvo išleistas dar tais pačiais 1893 metais (nors gali būti, kad ir keliais metais vėliau), tik vat nelabai aišku, kur.


Categorised as: Neklasifikuota


2 Comments

  1. Greičiau tai – jau nepriklausomos tarpukario Lietuvos kūryba. Kadangi žmonės tokius tada dar pakankamai gyvybingai prisiminė (kaip, kad mes Sausio 13 ir pan., nors patys neadekvatūs ir tuomet laiko jau kiek daugiau buvo praėję). Štai netgi vienkartiniai teminiai leidiniai ta tema buvo leidžiami: http://www.epaveldas.lt/vbspi/biRecord.do?biExemplarId=66710. Manau, kad tokie ir panašūs įvykiai tarpukario Lietuvoje buvo gausiai naudojami kaip tautinio identiteto formavimo priemonė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *



Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos